Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Wszystko o:

mapa polski 1939

łżesz i gdybasz xavras_wyzhryn

17 września 1939 było już po Polsce w sensie militarnym. Weż mapę i zobacz gdzie był linia frontu / jeśli to był front /. Gdzie mielibyśmy się bronić? Na dalekim Wołyniu czy Podolu okrążani pod południa przez Niemców?Alianci by się ruszyli bo tak sobie imaginujesz? Czym by się ruszyli? I po co by

O wybuchu II WŚ zadecdydowali Hitler i Stalin

już w marcu 1939 roku. Wtedy na mapie podzielili Polskę na dwie części. Stalin to chytry lis, chciał sprawić wrześnie dla Świata, że atak na Polskę 19 wrześnie jest jedynie chęcią obrony polskich kresów wschodnich przed Hitlerowcami. Opieszałości Stalina nie zrozumiał Hitler. Kremlowska kacapska

Re: Uciekac musa hamerikanskie kundle

Romrus. Dziękuje za filmik . Ja też polecam Ci (czytam aktualnie) epopeję polski losów 1939 -2013 pt. WOŁYŃ. Treść tej książki pamiętnikarskiej nie nastawia mnie wrogo do Ukrainy (choć powinna) ale utwierdza w przekonaniu, że nastały czasy dobre (jak nigdy dotąd) by się pojednać. Jak zrobiliśmy to

Re: Stalin planował zerwanie współpracy z faszyst

zbrodni nazistów, nie mieści się to nam w głowach, ale wówczas była to całkiem sensowna perspektywa: 1) Wojsko Polskie było dość dobrze przygotowane do konflitku z sowietami, do wojny z Niemcami w żadnym wypadku! 2) zachowanie struktur państwowości (ochrona własnych obywateli w tym żydów, zachowanie

Czerniachowskiemu to raczej Niemcy winni stawiac

pewno Czerniachowski nie wyzwalał Polski gdyż Polska została we wrzesniu 1939 wykreslona z map przez Stalina i Mołotowa a ta wykreślona została nazwana przez Mołotowa bękartem traktatu wersalskiego

Re: Za zniewolenie PL odpowiada Beck,Mościski, Ry

mao111 napisał: > Byłoby to, że Polska zniknęłaby z mapy świata. Jeśli Hitler by wygrał pokonując > Rosję na pewno nie zostawiłby Polski w spokoju. Po co mu byłby kraik leżący po > między. Zgniótłby go w tydzień wykrwawionego wojną z Rosją. A gdyby Hitler prze > grał to Polska weszłaby

Re: Stalin planował zerwanie współpracy z faszyst

podbić. > Wystarczyło wtedy zwyczajnie popatrzeć na mapę, aby realnie ocenić, że alternat > ywą będzie KATASTROFA w przeciągu trzech tygodni... Hitler też mógł. I wiedziałby w 1939 że przegra tę wojnę. ;-)

Re: Smutna prawda.

Hitler budował u siebie - sprawdź sobie mapę Polski z 1939 roku ... jeszcze kilka lat temu autostrada pod Wrocławiem była nazywana najdłuższymi schodami ... podobnie jak prawie wszystkie autostrady w dawnym NRD ...

"Polscy winowajcy II wojny światowej"

pt. "Polscy winowajcy II wojny światowej" ekspert tzw. Klubu Zinowiewskiego, zwanego "ekspercką platformą badawczą międzynarodowej agencji informacyjnej Rossija Siegodnia" rosyjski historyk, dr hab. Oleg Nazarow edukuje czytelników, co wydarzyło się 17 września 1939 roku. "

Re: czołgi wpadały w błoto bo nie było map

; em i przygotowali stosowną ilośc map Nie mieli. Poczytaj co piszą. Mieli skopiowane polskie wigówki- do granicy sprzed 1939. Potem kopiowali zdobyczne mapy rosyjskie- których ponoć nie było. "natomiast sowieci w latach 1940 -1941 wydawali mapy topograficzne terenów ktore na mapie okreslali Jako

Re: a jakby NIE BYŁO Dnia Pabiedy ani...

;eksport" zapewniał holokaust. > Tymczasem Polska stoi sama w obliczu ZSRR - Niemożliwe. Na terenie polski zamieszkiwała ogromna diaspora żydowska. Zbyt duża by ją pominąć jako potencjalnych obywateli nowego państwa Izrael. > potencjał militarny czołgów, samolotów, dział, piechoty w 1939r. jest jakiś >

Re: Dla piwi

; Sięgając zaś głębiej w historię, to Polska nie miała by prawa wyrwać się spod zaborów i powrócić na mapę świata. Niestety zabory to mi.n wina sprzedajnych biskupów katolickich a potem poparte przez papiestwo nakazujące Polakom poddaństwo carowi Rosji. -- www.youtube.com/watch?v=l_IzG_YmmCc

Ziomkostwa niemieckie.

Dlaczego moje podatki idą na fałszowanie historii w Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie. Dlaczego moje podatki przeznaczane są na szerzenie symboli hitlerowskich Niemiec: www.fpnp.pl/wystawa/droga.php gdzie jako tło (symbol) strony wykorzystano niemiecką mapę Polski (po agresji z 1939) z

Dzisiaj wysłałem do prokuratury kolejny mail.

Do Prokuratury Generalnej. Legalnie działająca w Polsce Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie używa symbolu granic faszystowskich Niemiec z 1939 jako znaku firmowego fundacji. Mapa z granicami faszystowskich Niemiec opisana niemieckimi nazwami polskich miast oraz regionów stanowi tło strony

Fałszowanie historii

Dlaczego moje podatki idą na fałszowanie historii w Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie. Dlaczego moje podatki przeznaczane są na szerzenie symboli hitlerowskich Niemiec: www.fpnp.pl/wystawa/droga.php gdzie jako tło (symbol) strony wykorzystano niemiecką mapę Polski (po agresji z 1939) z

Re: Piękna nasza Polska cała

Lata 1918-1939 Mimo zdecydowanej przewagi ludności niemieckojęzycznej, traktat wersalski przyznał miejscowość odrodzonemu państwu polskiemu. Dzięki strategicznemu położeniu u wejścia do Zatoki Gdańskiej, Hel stał się ważnym punktem na militarnej mapie kraju. W 1921 r. ukończono budowę linii

Re: Stare mapy i zdjęcia lotnicze Pruszkowa

Kemot zrobił kawał dobrej roboty :-) Można dodać, że arkusze Mapy Szczegółowej Polski, jakkolwiek drukowane w latach '50, są reprintami wydań przedwojennych, opracowywanych na początku lat '30. Nie ma więc na nich ani pierwszego nowoczesnego pruszkowskiego osiedla, oddanego do użytku w 1939 r

Re: Waga slowa

www.bliskopolski.pl/pliki/mapa-polski-1939.gif www.reuters.com/article/2014/03/04/us-ukraine-crisis-usa-imf-idUSBREA231QE20140304 www.reuters.com/article/2014/03/04/ukraine-crisis-usa-imf-idUSL1N0M11ST20140304 www.counterpunch.org/2014/03/03/ukraine-and-the-imf/ www.ft.com/cms/s/0/75cde896-a300

Re: Dnia siedemnastego września roku pamiętnego..

Zbrodnie w Sławentynie Skocz do: nawigacji, wyszukiwania Zbrodnia w Sławentynie Państwo Polska Miejsce Sławentyn Data 17/18 września 1939 Liczba zabitych 50-85 Typ ataku ludobójstwo Sprawca bojówka OUN-B Położenie na mapie Polski Mapa lokalizacyjna Polski Sławentyn Sławentyn Ziemia 49°18

Współcześni niemieccy naziści w Polsce.

Legalnie działająca w Polsce Fundacja ?Polsko-Niemieckie Pojednanie za niemieckie pieniądze wybrała państwo Hitlera jako symbol pojednania. Fundacja FPNP używa granic faszystowskich Niemiec z 1939 jako symbolu fundacji. Mapa z granicami faszystowskich Niemiec opisana niemieckimi nazwami polskich

Gęsia skórka

mi się wydaje) - pokazywano mi fotografie z Polski z przepięknego lata 1939 r. Dzieci bawiące się w słońcu, modnie ubrane kobiety na ulicach Krakowa. Widziałam nawet zdjęcia z przyjęcia weselnego w czerwcu 1939 r. w ogrodzie polskiego dworu, którego teraz jestem właścicielką. Wszystkim te fotografie

Polska fantazja

odnaleźć mapy "Polska Jagiellonów", "Polska w roku 1939", "Polska po roku 1945", "Polska w roku 1975" itp. Dlaczego więc nie ma map z roku 966, kiedy to wszystko się zaczęło? Wiecie dlaczego polscy naciści nigdy nie publikują map "Polski" w roku 966? Bo

70 rocznica a prawdy sie nie mówi

pierwszy niestety Polska znalazła się między dwoma zbrodniczymi systemami walczącymi o swe interesy warto też przypomniec że w podrecznikach w ZSRR po 1939 w okresie wojny - Polski na mapie nie było -- Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli

Stalin kilka razy próbował się poddać...

Jak poważne straty zadali Niemcy sowietom - atakując ZSRS 22 czerwca 1941 roku - dwa tygodnie PRZED planowanym atakiem armii czerwonej na III Rzeszę - mało zdajemy sobie sprawę. To efekt 50 lat okupacji Polski i oczywiście sowieckiej retoryki w nauczaniu. Tymczasem Niemcy wzięli do niewoli 5 mln

Re: Bardziej bym sie zastanowił nad naszym planow

oficera niemieckieg > o > jadącego motocyklem. W rzeczach jego znaleziono mapę polską 1:300.000.... Ktoś mi powie po co niemieckiemu oficerowi z jakiejś dywizji mapa z "historią" mobilizacji całego WP? "skrzynie > z amunicją, dostarczane na linię bojową wśród ciężkich walk, w

Re: Książka "Pakt Ribbentrop-Beck"

> . Mialby pomoc francji Niemcom? W zakresie możliwości 1939- nie tylko Francji ale i UK. Stalin chciał by cala europa zachodnia st > anela w ogniu. Wiec jak Polska Niemcy Francja stoja w ogniu czemu nie. Właśnie dlatego. Chciał by stanęły w ogniu i długo się paliły. A nie wojna skończyła

Re: Docelowy układ komunikacyjny Płocka wraz z CA

panie Janie z tą strzałką to uważaj pan lepiej bo ostatnia taka strzałka jak na tej mapie dotarła do Polski w 1939 i wbrew pozorom w cale dobrobytu nie przyniosła :d

Wołyń 1939-44. Eksterminacja czy walki polsko-ukra

przedstawiającą tragiczne wydarzenia wołyńskie, opartą na bogatym materiale źródłowym pochodzącym z archiwów polskich, ukraińskich, rosyjskich i niemieckich (wzbogaconą licznymi schematami, mapami i ilustracjami) co podnosi jej wartość poznawczą w dochodzeniu do prawdy historycznej. Opowieść o dramatycznych

Re: Pamiętacie tamte ceny? - reaktywacja

Kochane dzieci! Jak widze, macie z ta mapa kawal dobrej, polskiej zabawy. Ale jak sadze, ze ta cala mapa nie jest calkiem kosher. Bo trudno uwiezyc, iz tak "gründlichen" Niemcy niedorobili przez trzy lata (1939 - 1942) planu miasta Krakau. Bo nie moge sobie wyobrazic, by Reichstrasse

Re: Córka Mazura

To teraz spójrz na mapę Polski z 1939 roku i zastanów się dlaczego ?

Re: Bardziej bym sie zastanowił nad naszym planow

Poniżej przytaczam parę cytatów z książki gen. Modelskiego nt. Kampanii 1939: „…Na wypadzie nocnym na Brok zabiliśmy jakiegoś oficera niemieckiego jadącego motocyklem. W rzeczach jego znaleziono mapę polską 1:300.000 z niemieckimi napisami ołówkiem (dermatograf), dokładne

Re: Mam na to inne zdanie. Dwaj bracia mojego Dzi

na mapie z przed 1939 r. Polska nie ma Mazur, Dolnego Śląska, Opolskiego, Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. Jest otoczona z trzech stron przez Niemcy co czyni nie możliwym obronę w razie ataku (wrzesień 39 jest tego przykładem). Mamy za to ziemie Polesie, Wołyń, Podole zamieszkane przez

Urojone mocarstwo

Polska szykowała się w 1939 roku do wojny z Niemcami. Nie tylko się do niej przygotowywała, lecz była także przekonana o swojej przewadze moralnej, a nawet też i militarnej . Świadczą o tym publikacje w prasie polskiej w przeddzień agresji hitlerowskich Niemiec. "Polska potęgą militarną

Art déco –styl w sztuce: architekturze, malarstwie

Art déco – styl w sztuce: architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Nazwa wywodzi się od francuskiego art – sztuka i décoratif – dekoracyjny, w rozumieniu jakie język polski łączy z urządzaniem wnętrz

Re: 5go października.

1991 r. 5 października 1939 r., przy wale kulochwytu strzelnicy znajdującej się na Zaspie, w rejonie dzisiejszej ulicy Burzyńskiego zobacz na mapie Gdańska, dokonano z wyroku niemieckiego sądu egzekucji bohaterów obrony Poczty Polskiej w Gdańsku. 38 mężczyzn, przywiezionych na miejsce dwoma

Re: Nie bombardować Iranu!

map4 napisał: > Polska była niewygodną dla obydwu graczy strefą buforową rozdzielającą ich wojs > ka i dlatego jesienią 1939 roku została zlikwidowana. Została zresztą zlikwidow > ana przez obydwu graczy jednocześnie, na podstawie porozumienia stron. > Sądzisz, że Pakt Ribentrop

Re: Neonazizm czy "rozkoszne wspomnienia" o Adolf

Człowieku czy nie widzisz zasadniczej różnicy ? Problem dotyczy nazw hitlerowskich z okresu 1933 - maj 1945, oraz nazw okupacyjnych z okresu okupacji Polski (wrzesień 1939 - marzec 1945) Do nazw niemieckich z przed 1933 nikt się nie przyczepia. Próbujesz porównywać kupioną przez siebie mapę z

Ah! - gazeta,gazeta...

Prosze przyjrzec sie mapie Polski z "przed 1939 roku"...-"troszke" dziwna mapa...

Re: Rewolucja w armii rosyjskiej

misza_kazak napisał: > Totalna bzdura! POddawali sie dlatego ze trafili w okrazenia. POlskie, Francusk > ie i Belgijskie zolnierze tez poddawali sie bo "nie mieli ochoty walczyć za sw > ój "raj" i Stalina." Polakom tak jakoś się mapa zwykle kończyła, w czym

Smierc idzie od wschodu

rodziny pomordowanych z lewobrzeżnej Warszawy mogły dotrzeć na Pragę. Wywołało to psychozę strachu, co przypieczętowało agonię insurekcji kościuszkowskiej i tym samym, umożliwiło III rozbiór Polski, która tym samym miała na 123 lata zniknąć z mapy Europy. Bilans: 20 000 pomordowanych cywili. 2

Mapy

skali, na przykład obie w skali 1 : 3.000.000): jedną mapę PRL-u oraz jedną mapę Polski sprzed 1939 roku. I po chwili na papierze miało się Polskę o powierzchni ponad 500 tys. km kw: z granicą zachodnią na Odrze, ale południowo-wschodnią wschodnią - na Zbruczu. By uniknąć obecnej prawie prostej linii

Re: Jesteśmy Słowianami! Priviet!

Gość portalu: mucha napisał(a): > Gdyby nie Rosjanie, to teraz na mapie zamiast Polski byłaby pewnie wschodnia gu > bernia 3ciej rzeszy. Zabawne - przecież we wrześniu 1939 przekształcono Polskę we "wschodnią gubernię 3ciej Rzeszy" (oraz - po ok. połowie - w "

Re: Rocznica radosna czy smutna?-ciezkie pytanie

ależ bolszewicy na Polskę w 1920 roku nie napadli. To my poszliśmy do nich a potem oni dali nam łupnia ale łaska boża nie pozwoliła nam wtedy przegrać i zdołaliśmy im złoić skórę. No ale odbili sobie w 1939 z radością i satysfakcją. Wrescie wymazali z mapy Europy tego bękarta narodów po wsze czasy

Re: Czego nie bylo w oredziu Tuska?

-mapy z 1939 roku, -gejów, -melodii z 'Polskich dróg' -patosu, -kiczu,

Zgineli w "niewyjasnionych okolicznosciach".

przez obrońców tezy, że morderstwa na niemieckich internowanych we wrześniu 1939 r. to wyłącznie temat propagandowy III Rzeszy. Dziś niektórzy polscy historycy nie negują, że we wrześniu 1939 r. internowani Niemcy zginęli "w niewyjaśnionych okolicznościach" (Dariusz Matelski, "

faktycznie, dobra robota

konsekwentnie dla pokazania jak faszystowski gad został zdeptany w jego legowisku. Tak w ogóle to lubię śledzić mapy z okresu WW2. Nic mnie już nie zdziwi. Fajne jest przedstawianie wojny niemiecko-radzieckiej na tle granic z 1945. Bywa, że granice z 1939 ni z tego ni z owego przechodzą w granice powojenne

Re: Może tak trzymajmy się faktów?

Stalin doskonale wiedział kiedy hitlerowcy napadną na Polskę i podział Polski pomiędzy Niemcy i ZSRR został ustalony jeszcze wiosną 1939 roku. > - liczba osób wywiezionych na Syberię jest naciągana jak to tylko możliwe. Wspó > łczesne > źródła mówią o około 110 -140 tysiącach w ramach

Zdenerwowałeś się Panie Romrus, słusznie

poscie wiem ,ze mam racje , ze Wy Rosjanie nigdy nie zaakceptujeci > e wolnej Polski. > > > Zaakceptowali to 23 lata temu. > W Rosji Polska nikogo nie obchodzi. Tak tak , wierzę , wierzę . Polska nigdy Rosji nie obchodziła:). Zabory, 17 IX 1939 to było przypadkiem. > Najazd na kraj

Re: Straty Polski po I wojnie św. Niemcy i Rosja

. ------------------------------------------------------------------------------------------------ Nawet Poloki darzom wielkom sympatiom Polska jak jyj niy ma na mapie i wyglaszajom pochwalne wierszyki na jyj czesc.Jak jusz jest jednak na tyj mapie to z niyj uciekajom. Ktos napisal: --------------- " ludobujstwo? (gość) • 25.12.13, 18:31:47 Naloty na Londyn to mordowanie ludnosci

Ma się tak do historii...

...jak Wikipedia do encyklopedii. W Oświęcimiu czerwona tarczka i opis potyczki polskich oddziałów z ochroną sztabu 5 Dywizji Pancernej Wehrmachtu w 1939. Ciekawe, bo dzwoni mi coś, że w historii Oświęcim znany jest z czego innego, ale niczego na mapie więcej nie ma.

Re: Hel

Lata 1918-1939 Mimo zdecydowanej przewagi ludności niemieckojęzycznej, traktat wersalski przyznał miejscowość odrodzonemu państwu polskiemu. Dzięki strategicznemu położeniu u wejścia do Zatoki Gdańskiej, Hel stał się ważnym punktem na militarnej mapie kraju. W 1921 r. ukończono budowę linii

Re: USA zaatakowały Pakistam, Pakistan odciął USA

nie warte papieru na ktorym sa napisane. tak jak gwarancej dla Polski w 1939

Re: istota sojuszu.

jest na wschodzie bo jak mnie mapy nie myla jest Polska a potem ZSRR. gadnij wiec jak Niemcy mogly się dostać na wschod? No chyba tyle przez Polske. Wyobraz wiec sobie ze kiedy nasz narod postanowil z jakiś powodow brac wojne na siebie zamiast francji , Hitler udezyl by na Polske i zajal ja cala to co

Re: Komunista wygrał ze świętym. Zostaje patronem

Gość portalu: wdr napisał(a): > dlaczego chcą zmienić patrona? przecież miał piękny życiorys, walczył o wolność > naszego kraju przed (wolność Polska straciła w roku 1926 a nie 1939 jak się po > wszechnie uważa) i w trakcie wojny Słusznie cytujesz ten zyciorys, sam miałem to zrobić

Re: cd Katynia tym razem w Warszawie

"3. masowe mordy inteligencji polskiej rozpoczął Stalin w kwietniu 1940 roku /Katyń/ czyli na wiele miesięcy zanim powstał obóz koncentracyjny Auschwitz -" A masowe mordy polskiej inteligencji Niemcy zaczęli w 1939 i kontynuowali w 1940. Dla mających wybiórczą pamięć- AB Aktion i zbrodnie

Mnie nic nie dziwi...

Takie mapy widywałem w polskich wydawnictwach z przed 1939 kilkakrotnie... Tylko polskie granice były jeszcze dalej na zachód przesunięte... -- Skierowanie sprawy do prokuratury zapowiedział NSZZ "Solidarność"

Mordowaliście i to pierwsi.

i wydarzeniami 3 września 1939 r. w Bydgoszczy). W odpowiedzi Staniewicz został zaatakowany przez obrońców tezy, że morderstwa na niemieckich internowanych we wrześniu 1939 r. to wyłącznie temat propagandowy III Rzeszy. Dziś niektórzy polscy historycy nie negują, że we wrześniu 1939 r. internowani

Re: Mennonicki cmentarz przy Ruskowym Brodzie?

kolonii pochodzi od imion członków rodziny Potockich. Proces tworzenia tych kolonii możemy zobaczyć porównując Topograficzną kartę królestwa Polskiego z mapą Reymana ftp://mapy.ziomal.org/mapy/mapy_wieloarkuszowe/topograficzna_karta_krolestwa_polskiego.126k/K4S3_Warszawa.gif Kolonizacja miała więc

Re: Poznajmy Patriotów i Bohaterów Zielonki

(3) W przededniu wybuchu II wojny światowej, Tadeusz Derengowski podjął współpracę z II Wydziałem (Wywiad) KG Wojska Polskiego. Przeprowadził z końcem sierpnia zwiad lotniczy w Prusach Wschodnich, fotografując w dniach 19-21 sierpnia 1939r. koncentrację wojsk niemieckich, przy granicy z Polską

Przedwojenna Polska a III Rzesza Niemiecka

-Coburg Und Gotha. Nie bez przyczyny cały cywilizowany Świat uznawał sojusz ten w latach 1934-1939 za oczywisty. O zbliżeniu niemiecko-polskim dzisiaj nie wypada mówić. Historyk-prokurator-sędzia-kat w jednym, nowa kategoria „naukowców polskich”, schowają wszelkie na ten temat dokumenty głęboko w

Re: Perspektywy Ukrainy w najblizsze lata

wejdziemy - rolnictwo padnie, krowy przestaną dawać mleko, a wszędzie gdzie by dziś nie pojechać widać zmiany na lepsze, nowe drogi, dopłaty dla rolnictwa, żywności pod dostatkiem jakiego Polska od 1939 roku nie miała. Przepisy i normy unijne całkiem sensownie pilnują aby była pełna możliwość integracji

Re: Co czwarty Ślązak i Kaszub, z Polskich prowin

Racja, niegdyś jeżdżąc pociągami przyglądałem się kolejowej mapie Polski gdzie wyraźnie widać jak przebiegały granice sprzed 1939 roku. Po byłej - niemieckiej - stronie gęstsza siatka połączeń kolejowych. Jednak z początkiem lat 90-tych na nasze polskie szczęście sprawa się uregulowała i obecna

Re: Pyanie do feelek

nieuczciwie: To wolskie stado debili nie widziało ze Adolf wołał o naszą ziemię czyli ; drang nach Osten? Czy Niemcy kiedykolwiek były w historii nam przychylne nie widzieli tego ze mamy zniknąć z mapy ? Nie ich łączyła tylko wspólna nienawiść do Moskwy i Żyda. > jest kilka spektakularnych przykładów

Re: skoncz wreszcie tempaku!!!

przewagę Niemiec. O tym wyżsi oficerowie wiedzieli doskonale. Poza tym w latach 1938-39 Niemcy podporządkowali sobie Czechosłowację. Ergo - w 1939 każdy rozgarnięty polski oficer wyższego szczebla wiedział, że potęgi III Rzeszy nie zatrzyma się w bitwie granicznej... każdy wiedział, że bez ofensywy

Re: Pamietna Data - 16.12.1740

przemianowano na zachodnie. Berlinocentryczny układ sieci kolejowej na zachodzie Polski do dziś nie został przełamany. Na mapach sieci kolejowej dokładnie widać, którędy przebiegała polsko-niemiecka granica. Szczecin, mimo wysiłków, nie zdobył w Polsce rangi wyższej niż przedwojenny status wewnętrznego portu

Jeszcze parę uwag...

. Sprawa upadła wobec veta Stalina. (Wiosną 1939 roku Stalin mógłby był sobie wetować - w klozecie!). Wniosek jest jeden: Hitlerowi nie chodziło o wykreślenie Polski z mapy, lecz o wyeliminowanie jej jako siły zbrojnej, która przeszkadzałaby w rozprawie z Francją. I właśnie do tego był mu potrzebny sojusz

Re: Co myślicie o takim poglądzie na P W ??

"1980, 1989, 2005? I cóż stwarzaliśmy? Właśnie rok 1989 potwierdza to, co mówię. Była sytuacja międzynarodowa wybitnie sprzyjająca dla Polski do zmiany ustrojowej i z niej skorzystaliśmy :. Dokładnie: skorzystaliśmy, a nie zdecydowano za nas. Oni chcieli tak samo, a nie wyszło ponieważ

Re: niegracz.

okresie wrzesień -grudzien 1939 ta wypowiedź Stalina ma miejsce już po agresji ZSRR na Finlandię wizja pokojowej Europy Stalina wg jego cytowanej wypowiedzi nie obejmuje Polski\ zresztą w podręcznikach wydanych po wrzesniu 1939 w okresie wojny w stalinowskim ZSRR nie ma już na mapach

Re: Drugi dzień Kaczyńskiego na Podkarpaciu: S19

Polska prosowiecka ma szansę istnieć na mapie Europy-Michnik o czerwonym dyktatorze Jaruzelskim fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/387776_577236905660615_1230763591_n.jpg

jakie są normy ws pedofilii w kosciele r-k w RP?

u nas ani księży agentów nie uświadczysz, ani księży pedofilów, po pijaku nie jeżdżą. A już takiej np. mapy diecezji na terenach IIRP w latach 1939-1945 to ze świecą szukać... Kościół polski niczym wieś spokojna, wieś wesoła...

Re: "Siódma potęga" i "ani guzika od munduru"...

posuwanie się Wehrmachtu i umożliwić uporządkowane wycofanie się wojsk polskich i te zadanie spełnił. Powtarzam, Śląska nikt nie zamierzał bronić, bo był nie do obrony. COP nie powstał tam gdzie powstał diabłu na uciechę, tylko dlatego, że był w miarę oddalony od granic. I mapy II RP nie znasz, bo nie

Re: Krakowa, Łodzi i Wrocławia już nie ma :(

część jedynie zalegalizowała swój pobyt w Niemczech po 1 maja 2011), ale nie jest to jeszcze dramat. Na Łotwie rośnie PKB na głowę, choć spada PKB - umiałbyś to wytłumaczyć? Przy okazji - jak ci kiedyś wpadnie w ręce mapa Polski z 1939 roku, to obejrzyj sobie uwaznie, jaka część obecnego województwa

Re:Amerykanie w 1941,z Niemcami w bad stosunkach

Amerykanie to kraj ciemniaków, historia dla nich to planeta Mars. Rok 2010 ,Amerykanin na mapie świata, szukał w Warszawy w Indiach. Amerykanie nawet nie mają pojęcia o własnej historii. 90% Akermańskich idiotów/obywateli twierdzi,że największą wojna na świecie była wojna 1861-1865 . Ciemnota

Karbowiak: Potępiam zbrodnie i gwałty popełnion...

Czy ma doktorek Karbowiak informacje na temat: Ilu polskich obywateli nasi niemieccy "przyjaciele" zamordowali od 1.09.1939 do 27.06.1941? Gdybyś Karbowiaczku to zapamietał i popatrzył na mapę z tamtych lat , to wiedziałbyś dlaczego rosyjscy żołnierze inaczej zachowywali sie na terenie

Re: Litwo, ojczyzno moja...

> Polacy z wileńszczyzny nie z własnej winy znaleźli się nagle za granicą. ... Kiedy "Wilenszczyzna" whodzila w ramy Polski? TYLKO w 1920-1939 kiedy Polska lamajac umowe w Suwalkach (Suvalkai byli etnyczne ziemi litewskie) Prosze pana spojrzec na mapy Wielkiego Ksiestwa Litewskiego i

Re: na 22 czerwca sowieci mieli mapy terenów ata

Rosjanie jednak mapy mieli ... Toż to przedruk sowieckiej mapy- to samo zrobiono w polskimi wigówkami w 1939. > mapy topograficzne dla wojska to mapy pokrywajace cały obszar > > a linia stalina czy tam jaką s inna budowa obieketów wojskowych to tylko m > aly procent terenu Tia jasne

Re: Heino śpiewa, a Polak ma na wszystko uprzedze

śił Polskich przed Korpusem oficerskim w lecie 1939 roku? "My chcemy wojny z Niemcami i Niemcy nie będą mogły jej zapobiec nawet gdyby chciały" Mogę z rękawa jeszcze parę przykładów dołożyć jak Polska marzyła o wojnie z Niemcami w celach powiększeń terytorialnych. Mapy z Polskimi granicami

Re: Poznajmy Patriotów i Bohaterów Zielonki

naradowo-katolickiej „Uni”. Zajmowały się nasłuchem radiowym i redagowały pierwszą konspiracyjną gazetę „Polska Żyje”. Prowadziły również kolportaż tego wydawnictwa od października 1939r., w KOP. Od 1940r. Jerzy zaczął pomagać babci Zofii Olbrycht-owej w transporcie konspiracyjnej

To tylko kilka klamstw polskich historykow

spięć o których w Polsce się nie pisze, a jeżeli, to obarczając całkowitą winą Niemcy. Ale nie tylko Niemcy byli winni. Polska również! Przykładowo „Kurjer Warszawski” z 17 mają 1939 r. wydrukował mapę, na której Polska zajęła część Niemiec. 7 sierpnia 1939 „Ilustrowany Kurjer z

Wystarczy pokazac to!

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Mapa_2_paktu_Ribbentrop-Mo%C5%82otow.gif na mapce podzialu Polski, z ktorymi oba panstwa mialy pakt o nieagresji, podpisy STalina i Ribentroppa, data 28 wrzesna 1939.

Re: Niełatwe pytania, trudne odpowiedzi

everettdasherbreed napisał: > Niemcy będą płacić Polsce dotąd, aż Polska będzie krajem rozleglejszym, > ludniejszym i bogatszym od Niemiec. Niemcy wam zapłacą ha ha ha ha, najwyżej dostaniecie kopa w tyłek jak w 1939 i znowu znikniecie z mapy Europy.

Re: Zdarzyło się dziś.17.09.1939.Sowiecki nóż w p

Bida była w całej Polsce, to fakt, nie było infrastruktury, przemysł zaczynał dopiero powstawać. To wszystko się zgadza. W dodatku Polska to był dziwny twór, który pojawił się na mapie zupełnie znikąd. Nagle powstało jakies państewko, po połączeniu dzielnic trzech mocarstw, które nie mogły

wasz bohater narodowy

podręcznikowej wiedzy nie ma miejsca na prawdę. Polska odzyskała niepodległość na skutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności czyli upadku trzech państw zaborczych, których fundamentem przyjaźni było wymazanie z map Polski a warunkiem powrotu wzajemna wojna. Polska odzyskała niepodległość także dzięki wpisaniu

Re: Na ch. nam marynarka wojenna?

najbardziej porównywalna. > Już we > wrześniu 1939 jedyne, co mogły zrobić nasze okręty, to uciekać gdzie pieprz ro > śnie. Spojrzyj na mapy Europy z 1939 i z dzisiaj, weź głęboki wdech i - jeżeli uznasz, że sytuacja geopolityczna Polski i polskiego wybrzeża jest w jakimkolwiek stopniu zbvlizona

Jesteś niechcący złośliwy, bo burzysz mity!

piastowskich, to Polska byłaby dziś wąskim skrawkiem na mapie.

Re: woj pytanie wprost

. Ta z kolei interesowała się tą częścią Europy z dwóch powodów: 1. bo Rosja wypadła z gry, a na stosunkach z nią ciążyła kwestia gigantycznych długów carskich. Mała Ententa i Polska były ersatzem, 2. traktowała te kraje - krótkowzrocznie - nie jako sojuszników, lecz jako swoje pionki, zwłaszcza po

Re: "bez problemu prześliznęła się; Prawda Historyczna

Polski Attache Wojskowy Józef Beck, prowadził rokowania w Paryżu, o planowanej agresji Polski i Francji na Niemcy. Celem tej agresji było powiększenie terytorialne Polski i Francji. Były już drukowane polskie mapy z granicą pod Berlinem. Do agresji nie doszło, przez niezgodność przynależności

nie uzyta w 1939 dzieki Saczowianom

szach0 napisał: > Mapa polskiej l. Maginota Saczów Tapkowice Juz w swej slowosraczce wsypales sie, ze linii w 1939 nie uzyto dzieki Saczowianom. Pisz komunikatywnie jezeli chcesz aby Cie zrozumiec inaczej. Rumuni nie musieli podpisywac Volkslisty jako sojusznicy Hitlera. To chcesz nam zamacic

Re: Co dalej z budową autostrady A2? Dziś ma zapa

przypadku aby załatwić Kaczyńskiego (który był na rozpoczęciu budowy) ale dla zatarcia starego układu drogowego który jednoznacznie sugeruje okupację (po 17 września 1939r) wschodnich ziem polskich, tak samo jak można to odczytać z układu linii kolejowych na mapie powyżej - "koleje polskie 1932

Wystawa w Muzeum Historyczno- Archeologicznym

Krzemionkach koło Ostrowca autorstwa Stefana Krukowskiego „Krzemionki opatowskie” z roku 1939 z dedykacją autora dla Ostrowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i Muzeum Ziemi Opatowskiej - ponadto pokażemy liczne afisze z okresu 20- lecia międzywojennego dokumentujące wydarzenia

Kiedy sowieci włączyli się do II wojny swiatowej

cele w Polsce. Sowieci wykreslili Polske z mapy Europy na linkowanej stronie mapa Europy środkowej z podręcznika dla szkół średnich w ZSRR ze stycznia 1941 roku- nie ma na niej Polski.

Re: czy to nie pachnie ... ?

Ojojoj, bolku, nawet polscy historycy są niestety zgodni że Polski w latach 1939-45 na mapach nie było i nie istniała (OKUPACJA), Jeszcze raz powtarzam "państwo polskie nie istniało" Niestety wątpie teraz w twoją historyczną wiedzę....

Nikt nie oklamywal Roosvelta.

koncentracyjnych we tle zaglady nie wiedzieli!. Przed koncem II WS FDR spotkal sie z Kongresem Poloni Amerykanskiej w Bialym Domu. Za nim byla mapa Polski z przed 1 wrzesnia 1939. FDR tlumaczyl Polakom ze takiej polski sie on domaga i obiecuje. Puzniej dzieki otwarciu archiwow okazuje sie ze klamal gdyz juz pare

Wołyń. Epopeja polskich losów 1939-2013

Akt I Utworzone w 1921 r. województwo wołyńskie miało być Ziemią Obiecaną dla osiedlających się tam Polaków, w tym dla legionistów Józefa Piłsudskiego i bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. II wojna światowa wymazała ten obszar z mapy Polski, a Rodacy z Wołynia przeszli przez piekło okupacji

akurat gdyby ustawienie floty

i brześcia. I oczywiście terytoria które teraz są poza naszymi granicami i na których ludność polska była w mniejszości(prócz samego Lwowa i Wilna). Co z tym można było zrobić? pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polozenie_17_09_1939_t.png&filetimestamp=20091028190457

Re:Amerykanie w 1941,z Niemcami w bad stosunkach

widział już, co zrobił Wermacht w Polsce w 1939, wymordował przez mie > siąc 1mln obywateli polskich. Prezydent USA i ego rząd widzieli o gettach,które > stworzyli Niemcy dla obywateli polskich pochodzenia Żydowskiego. > USA to kraj ciemnoty,któremu reszta świata pozwoliła przewodzić. >

Re: Czyj jest Lwów

> ołynia, Podola, Podlasia). Nie południowo-zachodnie, ale po prostu całe południe WXL - dobra połowa obszaru. Polecam kontakt z mapą i podręcznikiem geografii - zapewniam, obydwa nie gryzą... www.wiw.pl/historia/atlas/pict/mapa40.jpg Miastem polskim Lwów był w latach 1918-1939 czyli 20 lat

Re: Kubly ze smola mieliscie

Będzin to nie to samo co BYTOM. Też na B, ale jednak co innego. Zanim coś się chlapnie, dobrze jest sprawdzić, można nawet w Wikipedii. Przy okazji radzę poczytać coś o "Kongresówce" oraz w ogóle o granicach rozbiorowych. Można też popatrzeć na mapę Polski z 1939 r. Pozdrawiam

Bestsellery

Zdjęcia - mapa polski 1939